De Lepelaar is het natuureducatie centrum van Vlieland en de uitvalsbasis voor excursies, tentoonstellingen en creatieve activiteiten. In het voormalige schoolgebouw ontdek je de unieke natuur van het Waddengebied op een eigentijdse en interactieve manier.
Bij De Lepelaar worden jong en oud uitgenodigd om zich te verwonderen, nieuwe kennis op te doen en Vlieland op een andere manier te beleven. Luister naar de geluiden van de Vlielandse nacht, componeer een muziekstuk met vogelgeluiden of leer meer over het Waddengebied en welke planten en dieren er leven.
Ga mee op een van de excursies en ontdek onder begeleiding van enthousiaste gidsen wat er op en rond Vlieland leeft. Liever zelf op pad? Voor jonge ontdekkers is er het Kabouterpad: een speurtocht door de Vlielandse natuur die je op eigen gelegenheid kunt lopen. Onderweg ga je op zoek naar sporen van de kabouters die op het eiland wonen.
Trek eropuit, ontdek de natuur van het eiland en keer terug naar De Lepelaar om je ervaringen verder te verdiepen.
In de Creatieve Werkplaats bieden we de ruimte om nieuwe technieken te ontdekken en ideeën uit te werken, de Vlielandse natuur is daarbij een onuitputtelijke bron van inspiratie.
Daarnaast zijn in De Lepelaar wisselende tentoonstellingen te zien. Van kunst die de schoonheid van natuur en landschap laat zien tot werk van Vlielandse kunstenaars: iedere tentoonstelling vertelt een eigen verhaal.
De Lepelaar is een plek waar natuur, educatie, creativiteit en ontmoeting samenkomen. Een plek om te ontdekken, te leren, te maken en je te laten inspireren door alles wat Vlieland te bieden heeft!